Ohlédnutí za Olympiádou dětí a mládeže

v Olomouci.

Pardubický svaz karate jel na Olympiádu dětí a mládeže do Olomouce (21. - 26.6.2011) obhajovat pomyslnou 1. příčku z ODM v Táboře.  Že to nebude  lehké jsme očekávali, ale  že hned na úvod nám udělají čáru přes rozpočet váhové kategorie u děvčat, to nám trochu pozměnilo šance utkat se ve všech kategoriích o stupně nejvyšší. Jednoduše jsme váhu do 35kg mladších žákyň neobsadili (Nela i přes svoji snahu neudržela váhu) a tak bylo štěstí, že mohla startovat v +35kg, kde jsme měli již Květu. Obdobně to bylo v kategorii do 45kg, která měla být od počátku změněna na  -50kg. Za stálého ujišťování hlavního pořadatele jsme byli přesvědčeni, že tomu tak bude, prý je vše zajištěno. Nebylo, a tak jsme byli nakonec rádi za to, že Petra bude moci startovat ve váze nad 45kg, kde již byla Míša. (Díky tomuto špatnému rozhodnutí bylo ve váze do 45kg velmi málo účastníků a naopak nad 45kg bylo přeplněno). Změny oproti ODM v Táboře byly i v počtu účastníků, tentokráte nás reprezentovalo místo 10 jen 8 borců, z důvodu celkového snížení nákladů jednotlivých krajů.  Obsadili jsme maximální počet možných účastníků, přestože bylo v hledáčku na místo ve výběru řada borců z jednotlivých oddílů, nakonec  volba padla na tyto reprezentanty našeho kraje:   Nela Beranová (-35kg, ml.ž.), Květa Pokorná (+35kg, ml.ž.), Jan Stránský (-40kg, ml.ž.), Šimon Tesař (+40kg, ml.ž.), Petra Vávrová (-45kg, st.ž.), Michaela Krátká (+45kg, st.ž.), Matěj Tesař (-50kg, st.ž.), Michal Doskočil (+50kg, st.ž.). Výběr byl sestaven na základě sledování jednotlivých závodníků a jejich výsledků na všech turnajích ČR a v zahraničí. Nejvíce byly sledovány výsledky v kumite a následně v kata.  V kata jsme prakticky proti specializovaným závodníkům neměli šanci, ale doufali jsme, že při troše štěstí se podaří urvat nějakou bodovanou pozici. V kumite byla naše očekávání větší. Michal Doskočil měl stejnou váhu jako Matěj Tesař a tak po dohodě šel Michal zkusit tu těžší váhu.  Prakticky všichni naši borci měli na zlato, škoda Matěje, kterému to letos nevyšlo (před 2 lety zvítězil). S výsledkem můžeme být všichni spokojeni, protože úlohu favorita jsme rozhodně potvrdili.

Výsledky našich borců

1.místa:
Šimon Tesař  +40kg, mladší žáci (SK Ústí nad Orlicí)
Michaela Krátká  +45kg, starší žákyně (KCK TEAM Letohrad)

2.místa:
Jan Stránský  -40kg, mladší žáci (KCK TEAM Letohrad)
Nela Beranová +35kg, mladší žákyně (SK Ústí nad Orlicí)

3.místa
Květa Pokorná +35kg, mladší žákyně (KARATE Hlinsko v Č.)
Petra Vávrová +45kg, starší žákyně (KCK TEAM Letohrad)
Michal Doskočil +50kg, starší žák (KCK TEAM Letohrad)

Výběr Pardubického kraje v karate skončil celkově na 3.místě = z 8 startujících 7 medailí.