Hry IV. letní olympiády dětí a mládeže Tábor 2009



Ohlédnutí za Olympiádou dětí a mládeže v Táboře.

Velkým úspěchem pro Pardubický kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Táboře (23. - 28.6.2009) bylo vystoupení reprezentace kraje v KARATE. Na této  akci, která se koná jednou za 2 roky, startují  zástupci různých sportů v kategorii mladších a starších žáků. Soutěží mezi sebou výběry jednotlivých krajů pod záštitou Českého Olympijského výboru, Ministerstva školství,  pořádajícího města a kraje. V karate je maximální počet 10 startujících za jednotlivý kraj. Pardubická reprezentace vedená trenérem  p. Pavlem Krátkým a asistentem p. Jiřím Smékalem vtrhla na tatami jako „TSUNAMI“. Celkem naši borci získali 10 medailí a dá se říct, že všichni reprezentanti sahali po zlaté medaili, ale i když jim to nevyšlo na 100%, bylo to v pořadí krajů nakonec  celkové 1.místo.
 
Pardubický kraj reprezentovali:

 Matěj Tesař
– 1.místo do 50kg (SKP Ústí n.O.), Michaela Krátká – 2.místo +35kg (KCK team TJ SPARTAK OEZ Letohrad),  David Plot – 2.místo +50kg (KK Lichnice), Petra Vávrová – 3.místo do 35kg (KCK team TJ SPARTAK OEZ Letohrad), Doskočil Michal – 3.místo do 40kg (KCK team TJ SPARTAK OEZ Letohrad), Veronika Jandová  – 3.místo KATA  a 3.místo +40kg (TJ Litomyšl),  Erika Mačátová – 3.místo do 40kg (KCK team TJ Jablonné n.O.), Jan Boháč – 3.místo KATA  a 3.místo +50kg (KARATE Hlinsko), Jakub Beran 5.místo + 50kg (SKP Ústí n.O.), Marek Dostál - (TJ Litomyšl). 

Výběr Pardubického kraje v karate byl nejúspěšnější výpravou Olympiády dětí = z 10 startujících 10 medailí.

Poděkování patří všem, kteří důstojně reprezentovali náš kraj.


Pořadí krajů podle bodů z medailových pozic:


1. Pardubický kraj                           45

2. Jihočeský kraj                               38

3. Jihomoravský kraj                         29

4.-5. Moravskoslezský kraj               21

4.-5. Praha                                        21

6. Středočeský kraj                           17

7.-8. Olomoucký kraj                        15

7.-8. Liberecký kraj                           15

9.-11. Královéhradecký kraj              17

9.-11. Ústecký kraj                            17

9.-11. Plzeňský kraj                           17

12.-14. Karlovarský kraj                      0

12.-14. Kraj Vysočina                          0

12.-14. Zlínský kraj                             0

 

Pořadí krajů podle všech bodovaných pozic:        


1. Pardubický kraj                           47

2. Jihočeský kraj                               44

3. Jihomoravský kraj                         31

4. Moravskoslezský kraj                   29

5.-6. Praha                                        25

5.-6. Středočeský kraj                       25

7.-8. Ústecký kraj                             19

7.-8. Liberecký kraj                          19

9.-10. Plzeňský kraj                          17

9.-10. Olomoucký kraj                      17

9.-11. Plzeňský kraj                          15

12.-14. Karlovarský kraj                     0

12.-14. Kraj Vysočina                         0

12.-14. Zlínský kraj                            0


ttp://www.olympic.cz/odm2009

Ukázky ze soutěže kata
Jan Boháč v souboji o 3.místo

 

Sponzoři

Partneři